Vinderdyrene

Vinderdyrene - kat1575 – Krogens Samson ET - bedste køddyr – fra Michelle Høyer & Simon Schmidt, Ferritslev Fyn

kat1575 – Krogens Samson ET - bedste køddyr – fra Michelle Høyer & Simon Schmidt, Ferritslev Fyn

Vinderdyrene - kat1577 – Sundsig Storm – fra Østermarkens Limousine, Bredebro

kat1577 – Sundsig Storm – fra Østermarkens Limousine, Bredebro

Vinderdyrene - kat1579 – Randers San Di Ego – bedste yngre tyr – fra Freddie L. Christiansen, Randers

kat1579 – Randers San Di Ego – bedste yngre tyr – fra Freddie L. Christiansen, Randers

Vinderdyrene - kat1583 – Skovlyst Ohio – bedste ældre tyr, bedste handyr – fra Mathias Nymann Olsen, Haarby

kat1583 – Skovlyst Ohio – bedste ældre tyr, bedste handyr – fra Mathias Nymann Olsen, Haarby

Vinderdyrene - kat1589 – Karensminde Smukke – bedste yngre kvie – fra Søren Hedegaard Jensen, Ansager

kat1589 – Karensminde Smukke – bedste yngre kvie – fra Søren Hedegaard Jensen, Ansager

Vinderdyrene - kat1594 – Engvang Sofia – fra Mads Simonsen, Rønde

kat1594 – Engvang Sofia – fra Mads Simonsen, Rønde

Vinderdyrene - kat1601 – Gulleruplund Sunshine – fra Jens Kjærsgaard Josefsen, Nykøbing M

kat1601 – Gulleruplund Sunshine – fra Jens Kjærsgaard Josefsen, Nykøbing M

Vinderdyrene - kat1612 – Birkely Soffi – fra Søren Grunnet, Billund

kat1612 – Birkely Soffi – fra Søren Grunnet, Billund

Vinderdyrene - kat1618 – Birkely Renæssance – bedste ældre kvie – fra Jakob Ravn, Thorsø

kat1618 – Birkely Renæssance – bedste ældre kvie – fra Jakob Ravn, Thorsø

Vinderdyrene - kat1625 – Bøgely Ronja – fra Tommy Jessing, Brørup

kat1625 – Bøgely Ronja – fra Tommy Jessing, Brørup

Vinderdyrene - kat1628 – Sdr.Skovs.Pauline – bedste ko 3-5 år, bedste hundyr, bedste limousine og interbreedvinder – fra Mathias Nymann Olsen, Haarby

kat1628 – Sdr.Skovs.Pauline – bedste ko 3-5 år, bedste hundyr, bedste limousine og interbreedvinder – fra Mathias Nymann Olsen, Haarby

Vinderdyrene - kat1638 – Ingersminde Pauline – bedste ko under 3 år – fra Lars Søndergaard Sørensen, Brovst

kat1638 – Ingersminde Pauline – bedste ko under 3 år – fra Lars Søndergaard Sørensen, Brovst

Vinderdyrene - kat1642 – Borre Nastasia – fra Amalie og Kenn Thygesen, Janderup Vestj

kat1642 – Borre Nastasia – fra Amalie og Kenn Thygesen, Janderup Vestj

Vinderdyrene - kat1644 – Birkely Lupin – bedste ko over 5 år – fra Mathias Nymann Olsen, Haarby

kat1644 – Birkely Lupin – bedste ko over 5 år – fra Mathias Nymann Olsen, Haarby

Vinderdyrene - Bedste besætningsgruppe – fra Mathias Nymann Olsen, Haarby

Bedste besætningsgruppe – fra Mathias Nymann Olsen, Haarby

Vinderdyrene - Andenbedste besætningsgruppe – fra Tommy Jessing, Brørup

Andenbedste besætningsgruppe – fra Tommy Jessing, Brørup

Vinderdyrene - Tredjebedste besætningsgruppe – fra Peter og Allan Kragh Madsen, Randers

Tredjebedste besætningsgruppe – fra Peter og Allan Kragh Madsen, Randers

Vinderdyrene - Bedste par – fra Amalie og Kenn Thygesen, Janderup Vestj

Bedste par – fra Amalie og Kenn Thygesen, Janderup Vestj

Sponsorer
22-04-2024
Tilmelding til generalforsamling 2024 Det er tid til årets gen...
19-04-2024
Importsæd Sæden til de der har bestilt i seneste bestillingsru...
17-04-2024
Maj nummer af limousinenyt er på vej. Se hvad der venter HER ...
15-04-2024
Dansk Limousine Forenings auktionsudvalg og bestyrelse kan se til...
14-04-2024
Den populære polo er nu igen på lager i webshoppen.  ...
Dynamic-it leverandør af webshop

Dansk Limousine Forening - Agro Food Park 15 - 8200 Århus N - 2944 0495 - CVR: 72778413 - info@dansklimousine.dk