Vinderdyr

Vinderdyr - Ingersminde Tempo – fra Per Lynge Laursen, Arden

Ingersminde Tempo – fra Per Lynge Laursen, Arden

Vinderdyr - Bøgely Tommy – bedste yngre tyr – fra Karsten Sølvhøj, Hedensted

Bøgely Tommy – bedste yngre tyr – fra Karsten Sølvhøj, Hedensted

Vinderdyr - Løserupgård Pondus PP – fra Jakob Sandholm Hansen,

Løserupgård Pondus PP – fra Jakob Sandholm Hansen,

Vinderdyr - Skovlund Ryan - bedste ældre tyr, bedste handyr – fra Søren Paulsen, Toftlund

Skovlund Ryan - bedste ældre tyr, bedste handyr – fra Søren Paulsen, Toftlund

Vinderdyr - Engkjær Udoline – fra Jan Winum Poulsen, Brørup

Engkjær Udoline – fra Jan Winum Poulsen, Brørup

Vinderdyr - Kloster Tricolore – fra Fam. Kloster, Langå

Kloster Tricolore – fra Fam. Kloster, Langå

Vinderdyr - Egs Tricia – fra Egs Limousine, Karby

Egs Tricia – fra Egs Limousine, Karby

Vinderdyr - Kloster Thalia – bedste yngre kvie – fra Fam. Kloster, Langå

Kloster Thalia – bedste yngre kvie – fra Fam. Kloster, Langå

Vinderdyr - Engtoftegård Tilde – fra Anders Lange, Mørke

Engtoftegård Tilde – fra Anders Lange, Mørke

Vinderdyr - Skovlund Tea P – fra Søren Paulsen, Toftlund

Skovlund Tea P – fra Søren Paulsen, Toftlund

Vinderdyr - Karensminde Smukke – fra Søren Hedegaard Jensen, Ansager

Karensminde Smukke – fra Søren Hedegaard Jensen, Ansager

Vinderdyr - Risvang Saga – fra Bent Svenning Jessen, Brørup

Risvang Saga – fra Bent Svenning Jessen, Brørup

Vinderdyr - Birkely Soffi – bedste ældre kvie – fra Søren Grunnet, Billund

Birkely Soffi – bedste ældre kvie – fra Søren Grunnet, Billund

Vinderdyr - Lindegaarden Savannah – bedste ko u. 3 år m. kalv – fra Per Lynge Laursen, Arden

Lindegaarden Savannah – bedste ko u. 3 år m. kalv – fra Per Lynge Laursen, Arden

Vinderdyr - Pavlova - fra Allan og Peter Kragh Madsen, Randers SV

Pavlova - fra Allan og Peter Kragh Madsen, Randers SV

Vinderdyr - Engkjær OMG – bedste yngre ko – fra Jan Winum Poulsen, Brørup

Engkjær OMG – bedste yngre ko – fra Jan Winum Poulsen, Brørup

Vinderdyr - Borre Natasia – fra Amalie og Kenn Thygesen, Janderup Vestj

Borre Natasia – fra Amalie og Kenn Thygesen, Janderup Vestj

Vinderdyr - Vinding Otelia P – fra Jens Thaysen, Østbirk

Vinding Otelia P – fra Jens Thaysen, Østbirk

Vinderdyr - Juliene – bedste hundyr, bedste limousine – fra Fam. Kloster, Langå

Juliene – bedste hundyr, bedste limousine – fra Fam. Kloster, Langå

Vinderdyr - Bedste besætningsgruppe – fra Kristen Thomsen, Bjergby

Bedste besætningsgruppe – fra Kristen Thomsen, Bjergby

Vinderdyr - 2 Bedste besætningsgruppe – fra Fam. Kloster,

2 Bedste besætningsgruppe – fra Fam. Kloster,

Vinderdyr - Bedste par – fra Bent Svenning Jessen, Brørup

Bedste par – fra Bent Svenning Jessen, Brørup

Vinderdyr - Bedste familie gruppe – fra Per Laursen, Arden

Bedste familie gruppe – fra Per Laursen, Arden

Vinderdyr - Bedste region – fra Region Syd

Bedste region – fra Region Syd

Sponsorer
04-03-2024
Står du og mangler noget til skuet i Aars, kan du bestille via hj...
03-03-2024
Sidste nyt fra Frankrig. Lungo PP og Lundi PP er desværre udso...
01-03-2024
Læs nyhedsbrev fra Dansk Kødkvæg HER ...
27-02-2024
sektordirektør Ida M.L.D. Storm råber vagt i gevær i forhold til ...
26-02-2024
Fra i dag er det muligt at tilmelde sig busturen til Tyskland og ...
Dynamic-it leverandør af webshop

Dansk Limousine Forening - Agro Food Park 15 - 8200 Århus N - 2944 0495 - CVR: 72778413 - info@dansklimousine.dk