Dansk Limousine Forening – nu med officiel Facebook side

14-04-2017

Dansk Limousine Forening har for nylig indtaget danskernes foretrukne sociale medie, Facebook, ved at oprette en officiel Facebook-side for foreningen. Intentionen med den nye Facebook-side er primært at bringe udvalgte opslag og nyheder fra foreningens hjemmeside.

Mange af foreningens medlemmer er dagligt på Facebook, og bestyrelsen finder det oplagt også at bruge Facebook til at skabe ekstra opmærksomhed om foreningen og dens aktiviteter. Selvom Dansk Limousine Forenings hjemmeside har mange besøgende, så er det en kendsgerning, at kun de færreste medlemmer tjekker hjemmesiden på daglig basis. Ved at bringe udvalgte opslag på den nye Facebook-side kan der skabes øjeblikkelig opmærksomhed til særligt vigtige nyheder på Dansk Limousine Forenings hjemmeside.

Er du en af de over 3,5 millioner danskere, der lige nu har en Facebook profil? Og vil du gerne se Dansk Limousine Forenings Facebook opslag? Så find den nye Facebook side, giv den et ”like”!

https://www.facebook.com/dansklimousineforening/

Sponsorer
26-06-2019
Der er nu kommet billeder af vinderdyr fra Horsens Dyrskue i gall...
25-06-2019
Hej med jer. Jeg har i PR udvalget fået til opgave at gentage ...
24-06-2019
Direktør, Henrik Billmann, Friland, meddeler, at prisstigningen s...
23-06-2019
Stor, flot dame – fransk født og bor på Mors – nu Miss World, Cha...
19-06-2019
Se her, hvad der venter dig med det næste nummer af Limousine Nyt...

Dansk Limousine Forening - Agro Food Park 15 - 8200 Århus N - 87 40 52 99 - CVR: 72778413 - info@dansklimousine.dk