Vinderdyr

Vinderdyr - Elmely Opera PP – bedste yngre tyr – fra Allan Lorentzen, Gesten

Elmely Opera PP – bedste yngre tyr – fra Allan Lorentzen, Gesten

Vinderdyr - Engtoftegård Osvald – fra Anders Lange, Mørke

Engtoftegård Osvald – fra Anders Lange, Mørke

Vinderdyr - Vesterenge Osman ET – fra Ole Ebbesen, Ribe

Vesterenge Osman ET – fra Ole Ebbesen, Ribe

Vinderdyr - Ny Toftum Napolion – fra Carsten Nyland, Juelsminde

Ny Toftum Napolion – fra Carsten Nyland, Juelsminde

Vinderdyr - Bøgely Mister – bedste ældre tyr, bedste handyr, bedste limousinedyr samt interbreedvinder – fra Tommy Jessing, Brørup

Bøgely Mister – bedste ældre tyr, bedste handyr, bedste limousinedyr samt interbreedvinder – fra Tommy Jessing, Brørup

Vinderdyr - Grunnet Paprika P – fra Søren Grunnet, Billund

Grunnet Paprika P – fra Søren Grunnet, Billund

Vinderdyr - Gandrup Olympia – bedste yngre kvie – fra Michelle Høyer & Simon Smidt, Ferritslev Fyn

Gandrup Olympia – bedste yngre kvie – fra Michelle Høyer & Simon Smidt, Ferritslev Fyn

Vinderdyr - Lindegården Otello – fra Allan og Peter Kragh Madsen, Randers SV

Lindegården Otello – fra Allan og Peter Kragh Madsen, Randers SV

Vinderdyr - Vejlmose Odette – fra Jan Peter Jensen, Gjern

Vejlmose Odette – fra Jan Peter Jensen, Gjern

Vinderdyr - Damgaard Nanna – fra Karsten Laursen, Juelsminde

Damgaard Nanna – fra Karsten Laursen, Juelsminde

Vinderdyr - Bøgely Nuca – bedste ældre kvie – fra Tommy Jessing, Brørup

Bøgely Nuca – bedste ældre kvie – fra Tommy Jessing, Brørup

Vinderdyr - Gandrup Malou – bedste ko under 3 år – fra Michelle Høyer & Simon Smidt, Ferritslev Fyn

Gandrup Malou – bedste ko under 3 år – fra Michelle Høyer & Simon Smidt, Ferritslev Fyn

Vinderdyr - Juliene – bedste ko 3-5 år – fra Nina og Lars Kloster, Langå

Juliene – bedste ko 3-5 år – fra Nina og Lars Kloster, Langå

Vinderdyr - Borre Hirse – bedste ældre ko, bedste hundyr og interbreedvinder – fra Margit og Erik Egsgaard, Vorbasse

Borre Hirse – bedste ældre ko, bedste hundyr og interbreedvinder – fra Margit og Erik Egsgaard, Vorbasse

Vinderdyr - Juliana – bedste køddyr – fra Jørgen Østergaard Jensen, Vinderup

Juliana – bedste køddyr – fra Jørgen Østergaard Jensen, Vinderup

Vinderdyr - Kærsgaards Fine – fra Mille Kragelund, Skørping. Med koen blev Mille bedste unge udstiller.

Kærsgaards Fine – fra Mille Kragelund, Skørping. Med koen blev Mille bedste unge udstiller.

Vinderdyr - Bedste par – fra Allan Mikkelsen, Vejle

Bedste par – fra Allan Mikkelsen, Vejle

Vinderdyr - Bedste besætningsgruppe – fra Tommy Jessing, Brørup

Bedste besætningsgruppe – fra Tommy Jessing, Brørup

Vinderdyr - Næstbedste besætningsgruppe – fra Amalie og Kenn Thygesen, Janderup

Næstbedste besætningsgruppe – fra Amalie og Kenn Thygesen, Janderup

Vinderdyr - Tredjebedste besætningsgruppe – fra Allan og Peter Kragh Madsen, Randers SV

Tredjebedste besætningsgruppe – fra Allan og Peter Kragh Madsen, Randers SV

Sponsorer
21-10-2019
Der har været repræsentantskabsmøde i Dansk Kødkvæg og her var de...
18-10-2019
Nye krav til aktive avlsbesætninger, nye tilpassede retningslinje...
16-10-2019
Se videoen: Gammel bindestald er god til ammekøer - nemt at hjælp...
13-10-2019
Glæd jer til næste nummer af Limousine Nyt. Tag et smugkig!...
09-10-2019
Læs om Ajshøj Angus og de mange års erfaring med kødkvæg...

Dansk Limousine Forening - Agro Food Park 15 - 8200 Århus N - 87 40 52 99 - CVR: 72778413 - info@dansklimousine.dk