Ærespræmiedyr

Ærespræmiedyr - Borre P Josva – tyr fra Rasmus Rasmussen, Oksbøl

Borre P Josva – tyr fra Rasmus Rasmussen, Oksbøl

Ærespræmiedyr - Kærsgaards Imperial - bedste handyr / yngre tyr fra Kærsgaard Limousine v/Jesper Kragelund, Skørping

Kærsgaards Imperial - bedste handyr / yngre tyr fra Kærsgaard Limousine v/Jesper Kragelund, Skørping

Ærespræmiedyr - Engkjær Get It – bedste ældre tyr fra Jan Winum Povlsen, Brørup

Engkjær Get It – bedste ældre tyr fra Jan Winum Povlsen, Brørup

Ærespræmiedyr - Grunnet Jackpot – kvie fra Grunnet Limousine v/Søren Grunnet, Billund

Grunnet Jackpot – kvie fra Grunnet Limousine v/Søren Grunnet, Billund

Ærespræmiedyr - Doverodde Juliet P – kvie fra Mogens Johansen, Hurup Thy

Doverodde Juliet P – kvie fra Mogens Johansen, Hurup Thy

Ærespræmiedyr - Gandrup Juliet – kvie fra Lars Juellund, Arden

Gandrup Juliet – kvie fra Lars Juellund, Arden

Ærespræmiedyr - Doverodde Junie – bedste yngre kvie fra Mogens Johansen, Hurup Thy

Doverodde Junie – bedste yngre kvie fra Mogens Johansen, Hurup Thy

Ærespræmiedyr - Randers Juliane – kvie fra Freddie L Christiansen, Randers SV

Randers Juliane – kvie fra Freddie L Christiansen, Randers SV

Ærespræmiedyr - Kloster Ilka – kvie fra Kloster Limousine v/Nina & Lars Kloster, Langå

Kloster Ilka – kvie fra Kloster Limousine v/Nina & Lars Kloster, Langå

Ærespræmiedyr - Birkely Holly – bedste ældre kvie fra Jakob Ravn, Thorsø

Birkely Holly – bedste ældre kvie fra Jakob Ravn, Thorsø

Ærespræmiedyr - Risvang Hope – kvie fra Bent Svenning Jessen, Brørup

Risvang Hope – kvie fra Bent Svenning Jessen, Brørup

Ærespræmiedyr - Granly Gucci - bedste ko under 3 år fra Granly Limousine v/Bent Schultz Kloster, Vojens

Granly Gucci - bedste ko under 3 år fra Granly Limousine v/Bent Schultz Kloster, Vojens

Ærespræmiedyr - Borre Flicka – ko fra Bøgely Limousine v/Tommy Jessing, Brørup

Borre Flicka – ko fra Bøgely Limousine v/Tommy Jessing, Brørup

Ærespræmiedyr - Esther – bedste ko 3-5 år, bedste hundyr, bedste Limousine fra Hanne Christensen/Ejner Jensen, Hurup Th

Esther – bedste ko 3-5 år, bedste hundyr, bedste Limousine fra Hanne Christensen/Ejner Jensen, Hurup Th

Ærespræmiedyr - Kærsgaard Casablanca – bedste ko over 5 år fra Kærsgaard Limousine v/Jesper Kragelund, Skørping

Kærsgaard Casablanca – bedste ko over 5 år fra Kærsgaard Limousine v/Jesper Kragelund, Skørping

Ærespræmiedyr - Bedste par fra Søren Hedegaard Jensen, Ansager

Bedste par fra Søren Hedegaard Jensen, Ansager

Ærespræmiedyr - Bedste besætningsgruppe fra Bøgely Limousine v/Tommy Jessing, Brørup

Bedste besætningsgruppe fra Bøgely Limousine v/Tommy Jessing, Brørup

Ærespræmiedyr - (Alle) ærespræmiedyrene på række – sikke et flot syn !

(Alle) ærespræmiedyrene på række – sikke et flot syn !

Ærespræmiedyr - Bedste hundyr og bedste handyr sammen med årets dommer og et udsnit af årets udstillere.

Bedste hundyr og bedste handyr sammen med årets dommer og et udsnit af årets udstillere.

Sponsorer
09-12-2018
Område Fyn afholde områdemøde d 22. januar 2019. Mere information...
06-12-2018
Se her præmieliste og ærespræmieliste fra kødkvægsskuet...
04-12-2018
Dansk Kødkvæg takker Landskonsulent Jørgen Skov Nielsen for et en...
01-12-2018
Omåde Øst afholder områdemøde 21. februar 2019 i Herlufmaglehalle...
27-11-2018
Hent tidsplan for bedømmelsen på kødkvægsskuet HER   OBS! Til u...

Dansk Limousine Forening - Agro Food Park 15 - 8200 Århus N - 87 40 52 63 - CVR: 72778413 - info@dansklimousine.dk