Ærespræmie-og vinderdyr

Ærespræmie-og vinderdyr - Balløjgårdens Norton – fra Christian Dybro Brandt, Vojens

Balløjgårdens Norton – fra Christian Dybro Brandt, Vojens

Ærespræmie-og vinderdyr - Grunnet Nougat – fra Simon Smidt, Ferritslev Fyn

Grunnet Nougat – fra Simon Smidt, Ferritslev Fyn

Ærespræmie-og vinderdyr - Doverodde Nawin – bedste yngre tyr, bedste handyr – fra Jesper Kragelund, Skørping – med tyren blev Mille Kragelund desuden bedste mønstrer inden for limousine

Doverodde Nawin – bedste yngre tyr, bedste handyr – fra Jesper Kragelund, Skørping – med tyren blev Mille Kragelund desuden bedste mønstrer inden for limousine

Ærespræmie-og vinderdyr - Gandrup Magne – bedste køddyr – fra Lene og Per Laursen, Arden

Gandrup Magne – bedste køddyr – fra Lene og Per Laursen, Arden

Ærespræmie-og vinderdyr - Bøgely Mister – fra Knud Graven Andersen, Hjørring

Bøgely Mister – fra Knud Graven Andersen, Hjørring

Ærespræmie-og vinderdyr - Søgård Roy – bedste ældre tyr - fra Jan Søgård Larsen, Brovst

Søgård Roy – bedste ældre tyr - fra Jan Søgård Larsen, Brovst

Ærespræmie-og vinderdyr - Randers Nadia – fra Freddie L. Christiansen, Randers SV

Randers Nadia – fra Freddie L. Christiansen, Randers SV

Ærespræmie-og vinderdyr - Kloster Nellie ET – fra Nina & Lars Kloster, Langå

Kloster Nellie ET – fra Nina & Lars Kloster, Langå

Ærespræmie-og vinderdyr - Lindegården Nancy – bedste yngre kvie – fra Peter Kragh Madsen, Randers SV

Lindegården Nancy – bedste yngre kvie – fra Peter Kragh Madsen, Randers SV

Ærespræmie-og vinderdyr - Bøgely Nuca – fra Tommy Jessing, Brørup

Bøgely Nuca – fra Tommy Jessing, Brørup

Ærespræmie-og vinderdyr - Doverodde Niquette – fra Jesper Kragelund, Skørping

Doverodde Niquette – fra Jesper Kragelund, Skørping

Ærespræmie-og vinderdyr - Doverodde Maxima – bedste ældre kvie – fra Flemming Pedersen, Børkop

Doverodde Maxima – bedste ældre kvie – fra Flemming Pedersen, Børkop

Ærespræmie-og vinderdyr - Sundsig Mulle – fra Amalie og Kenn Thygesen, Janderup – med kvien blev Amalie Thygesen desuden bedste unge udstiller

Sundsig Mulle – fra Amalie og Kenn Thygesen, Janderup – med kvien blev Amalie Thygesen desuden bedste unge udstiller

Ærespræmie-og vinderdyr - Mirabelle – fra Peter Kragh Madsen, Randers SV

Mirabelle – fra Peter Kragh Madsen, Randers SV

Ærespræmie-og vinderdyr - Birkely Julia – bedste ko 3-5 år – fra Jakob Ravn, Thorsø

Birkely Julia – bedste ko 3-5 år – fra Jakob Ravn, Thorsø

Ærespræmie-og vinderdyr - Karensminde Heidi – fra Søren Hedegaard Jensen, Ansager

Karensminde Heidi – fra Søren Hedegaard Jensen, Ansager

Ærespræmie-og vinderdyr - Borre Flica – bedste ældre ko – fra Tommy Jessing, Brørup

Borre Flica – bedste ældre ko – fra Tommy Jessing, Brørup

Ærespræmie-og vinderdyr - Bedste par – fra Peter Kragh Madsen, Rander SV

Bedste par – fra Peter Kragh Madsen, Rander SV

Ærespræmie-og vinderdyr - Bedste besætningsgruppe – fra Tommy Jessing, Brørup

Bedste besætningsgruppe – fra Tommy Jessing, Brørup

Ærespræmie-og vinderdyr - Bedste hundyr – fra Tommy Jessing, Brørup sammen med bedste handyr fra Jesper Kragelund, Skørping. Til højre dommer Gerard Menard og dommerassistent Jan P. Jensen

Bedste hundyr – fra Tommy Jessing, Brørup sammen med bedste handyr fra Jesper Kragelund, Skørping. Til højre dommer Gerard Menard og dommerassistent Jan P. Jensen

Ærespræmie-og vinderdyr - Bedste hundyr og bedste handyr sammen med et udsnit at årets udstillere og hjælpere

Bedste hundyr og bedste handyr sammen med et udsnit at årets udstillere og hjælpere

Sponsorer
20-07-2018
Tørken fortsætter og vi bringer her 2 artikler fra Landbrugsavise...
17-07-2018
50.699 gæster fik masser af oplevelser med dyr, maskin...
16-07-2018
Se alle holdene i bedømmelsen på landsskuet - og nyd stemningen g...
15-07-2018
Landsskuet er godt overstået og vi kan allerede nu begynde at for...
15-07-2018
Norge er i undtagelsestilstand, Sverige står overfor massenedslag...

Dansk Limousine Forening - Agro Food Park 15 - 8200 Århus N - 87 40 52 63 - CVR: 72778413 - info@dansklimousine.dk